Webdesign ©

Muž, 36 rokov, zo Záhoria

Kauza: Neúplné vyplatenie mzdy a neoprávnená výpoveď (02-04/2016)

Dôkazov pre súd so svojim bývalým zamestnávateľom som mal dosť, ale nechcelo sa mi dlho čakať a bojovať s ich vybíjanými právnikmi. Zamestnávateľ na moje listy nereagoval, bola to pre neho uzavretá vec. Skúsil som mediáciu, aj keď som neveril, že aj s mediátorom budú komunikovať. Trvalo to síce dva mesiace, ale mediátor ich priviedol k rokovaciemu stolu a počas dvoch sedení sme sa dohodli. Výpoveď bola zmenená, peniaze doplatené, absolútna spokojnosť. Cez súd by to trvalo roky.

Muž, 46 rokov, Bratislava 4
Kauza:
Nedobytné výživné na dve deti viac ako 8 rokov(02-08/2016)

Viac ako 8 rokov som od bývalej manželky nevidel ani korunu výživného. Veľmi som sa zadĺžil a veritelia mi už-už siahali na strechu nad hlavou. Peniaze na právnika som nemal a ani som neveril, že by sa takouto kauzou aj zaoberal. Poslednou nádejou bol pre mňa mediátor. Pri výbere som mal šťastnú ruku. Môj mediátor sa venoval tomuto prípadu pol roka a vyriešil ho, napriek tomu, že mal svoju úlohu skomlikovanú skutočnosťou, že exmanželka sa stále nachádza vo výkone trestu, na mieste, kde je komunikácia veľmi zložitá. Som viac ako spokojný.

Muž, 32 rokov, Bratislavský kraj
Kauza:
Bránenie v styku s dieťaťom, napriek súdnemu predbežnému opatreniu (04-07/2016)

S partnerkou s ktorou máme spoločné dieťa sa nedalo vôbec hovoriť. Bez jediného slova sa odo mňa odsťahovala, hodila spoločne prežité roky za hlavu a bráni mi v styku s mojím dieťaťom. Najprv som skúsil mediáciu, len jej odpor bol veľmi silný a nepodarilo sa otvoriť mediačné konanie, ani len oddelenú mediáciu. Celú vec už riešia súdy. Mediátor o neúspešnom pokuse o mediáciu spísal protokol, ktorý mi veľmi pomáha pri komunikácii so súdmi a sociálkou. Otcovia, ktorí sa ocitli v podobnej situácii vedia o čom hovorím. Aj keby bola vidina na úspech mizivá - odporúčam.domov_index
Domov
Mediácia
Prečo ja
Info
Referencie
Kontakt
mediacia preco ja info referencie kontakt domov_index